Jdi na obsah Jdi na menu
 


9.11.2008 - Dalši zápas na domacím hřisti a zase jsme vyhořeli už po několikaté. Na tento zápas nastoupili Dvořáček, Adámek, Strasser, Píša a jako střídající byl Grégr. Tímto zápasem jsme se dostalyi do druhé půli sezony 2008/09.Tento soupeř nás na začátku vyškolil 14:4 a proto jsme mu to chtěli vrátit , ale moc se to nepovedlo a zápas jsme prohráli 12:6. Body dělali tito hráči Dvořaček 1 bod,Adámek dělal 2 body, Strasser dělal 1,5 bodu a střídající hráč Grégr dělal ze tří kol 1,5 bodu na tento zápas vyšel bez bodu Píša. Po dvou kolech náš tým prohrával 2:0 poté jsme zabodovali a bylo to 2:1 pro soupeře, poté se týmu nedařilo a soupeř navýšil svůj náskok na 4:1 poté jsme dvakrát vyhráli 2:1 a stav se změnil na 4:3 pro soupeře, poté jsme čekali do 11. kola, kdy jsme udělali další bod a stav byl 7:4 pro soupeře poté přišlo 13. kolo, kde jsme udělali bod a nato jsme vyhráli i dvojičky a stav byl 8:6 pro soupeře, ale konec jsme nezvládli a už jsme nebodovali a soupeř v klidu dokončil zápas a vyhrál 12:6.

 

 

 


 2.11.2008 - Po týdnu odpočinku se připravujeme na těžkého soupeře Black Angels Trutnov. Tento tým nepoznal ještě porážku a mi veděli,že tento zaápas bude dosti těžký, ale nic jsme nevzdávali a chtěli jsme jen překvapit.Do zápasu jsme nastupovali v tomto pořadi - Radek Strasser, Ondřej Píša, Josef Dvořáček, Petr Grégr a jako střídající nastoupil Aleš Adámek. Za stavu 2:0 pro soupeře nastoupil do zápasu Pepa a po těžkém boji připisuje body pro svůj tým a výsledek už nevypadal tak spatně, ale pro tento den už Pepa nic víc nevyhrál. Další body jsme si připsali při dvojičkách a stav byl 3:2 pro soupeře. V desátém kole byl střídaný Radek za Aleše, který bodoval v 15. kole a byl to poslední bod pro náš tým. Dalši bod se urodil v 11. kole a jeho tvůrce byl Ondřej. Jinak se v zápase nic víc nestalo, i když jsme prohráli vysoko 14:4.Byli jsme rádi, že jsme favorita na začátku trochu potrápili a ukázali jsme jim,že se jich nebojíme.

 

 


20.10.2008
- Na pondělní zápas se vydáváme do Úpice k soupeřovy Zifčák Úpice A. Tento zápas začínal v 18:00, na zápas se dostavili Pepa, Radek, Petr, Ondra a Aleš. Na prvni kolo nastoupil nováček Aleš, ale moc se mu nedařilo a po chvíli si šel sednout z prohrou 2:0 a stav byl 1:0 poté se na čáru postavil Pepa a opakovalo se to co s Alešem a stav byl 2:0 pro soupeře poté šel hrát Radek a po dlouhé hře vyhrává 2:1 a stahuje výsledek na 2:1 poté šel hrát Ondra a prohráváa 2:1 a stav je 3:1 pro soupeře. Soupeř tento den byl ve skvělé formě a celý zápas vede a soupeře k ničemu nepusti a zápas se blíži k debaklu Rafanu. Rafani ještě ukořistí jeden bod v 9. kole poslední bod udělal Radek a to bylo tento den vše co Rafani předvedly. Ve 12 a 15. kole předseda Pepa střida za Petra kterému se taky nedaři jako celému týmu. Na tomto zápase bylo vybráno 580 kč pro malýho Patrika Tylše. Timto děkuju celému týmu za pomoc a za ochotu pomáhat jiným. 

 

 


 

Patrik se narodil předčasným porodem teprve devatenáctileté mamince Lucii. Komplikovaný a brzký příchod na svět znamenal pro dnes dvouletého Patrika celoživotní postižení ve formě dětské mozkové obrny. Ta zasáhla obě dolní končetiny a levou paži. Zároveň trpí Patrik středně těžkou až těžkou nedoslýchavostí a postupně se bohužel přidávají i další potíže: s kyčlemi, rozmělňováním potravy atd.


Lucii je dnes jednadvacet let a jejímu životnímu partnerovi o tři roky více. V srpnu do této mladé rodiny přibyl ještě syn Nikolas. Lucie a Josef se i přes Patričkův hendikep nevzdávají. Chtějí synovi dopomoci k co největší samostatnosti, a za tím účelem začali studovat možnosti operace SDR (selektivní dorzální rizotomie). Jejich syn se jeví jako vhodný kandidát pro tento léčebný postup, kdy je naděje nejen na lepší motoriku, ale také na zlepšení schopnosti rozmělňovat potravu, snížení nadměrné slinivosti, zvýšení kontroly vzpřímení trupu a hlavy v sedu i ve stoje atp. U některých dětí byly po SDR zaznamenány i pokroky v mentálním vývoji.

Co dodat? Lucie je na mateřské dovolené se dvěma malými dětmi, a přestože partner pracuje, není jejich situace jednoduchá. Donedávna bydleli v domě, kde žili také prarodiče, Lucčin otec a strýc. Manželé s dětmi obývali jednu místnost oddělenou od společné kuchyně, a proto se rozhodli přestěhovat do podnájmu. Finanční situace se tím však ještě zhoršila, a tak o úhradu operace (kterou zdravotní pojišťovna v soukromém Neurocentru Praha nehradí), požádali naše sdružení.

INFO


 

12.10.2008 - K nedělnímu zápasu se sešlo šest hráčů jmenovitě Josef Dvořáček, Ondřej Píša, Petr Grégr, Radek Strasser a na střídačku se posadili Aleš Adámek a Lucie Češková (pokuta za nedodrženi pravidel 50kč). Tento zápas se vyvíjel jako jízda na horské dráze, chvíli vedl tým Rafanů a pak zase tým U nás Trutnov. První zápas byl vítězný, poté soupeř vyrovnal v 8. kole byl stav 5:3 pro Rafani, ale soupeř nehodil flintu do sena a stav srovnal na 5:5, to se psalo 10. kolo. Soupeř válčil, jak mohl a nepřiznivý stav otočil na 9:6 a Rafanům zatrnulo, ale předvedli pevné nervy a v 18. kole to bylo 9:9, což znamenalo, že Rafani mají jeden bod a jdou hrát kolečko. Prodloužení se hraje na dvě vytězství, tým domácích prví leg vyhrál, poté už jen úřadovali hosté a nepříznivý stav otočili ve svůj prospěch a vyhráli kolečko 2:1.Konečný stav byl 10:9 pro hosty, na legy to bylo 24:23 pro hosty. Do hry se zapojil i střídajíci Adámek, který vystřídal Grégra bylo to v 16. a 19. kole, kde urval jeden bod.


 

 

5.10.2008 - Na tento zápas se k soupeři dostavilo pět hraču jmenovitě Josef Dvořáček ( pozdní příchod zaplatil pokutu ve výši 20Kč) poté Petr Grégr, Radek Strasser, Ondřej Píša a nový člen týmu Aleš Adámek. Zápas začal Grégr jako H3 a hned první zápas vyhrál 2:0 poté nastoupil Strasser jako H1 a také vyhrál 2:0 po dvou kolech tým vedl 2:0 a na čáru se postavil Dvořáček jako H4 po marném boji s Horníčkem prohrává 2:1 a nařadě je Píša jako H2 ale i ten prohrává a stav zápasu je 2:2. V 6. kole Dvořáček srovnává na 3:3 a to je na dlohou dobu vše, co tým udělal. Až ve 13. kole Grégr snižuje na 9:4, ale kolo nato protihráč vyhrává a stav je 10:4 a vytězství je na straně soupeře. Poté ještě tým udělá jeden bod v 17. kole a to bylo vše v tomto dnu.Zápas skončil konečným výsledkem 13:5 pro Tygry od Machače. Do zápasu se dostal i střídající Adámek, který vystřidal Píšu v 10. a 16. kole.

 


 

 

21.9.2008 - První zápas doma s týmem,co hraje na stejném místě, takže jsme byly oba týmy doma,ale my jsme bylí papírově doma. Na tento zápas se nás sešlo pět hračů a sestava se skládala z Josefa Dvořáčka, Ondřeje Píši, Radka Strassera, Lucky Češkové a střídající byl Petr Grégr. Zápas začínala Lucka i po dobrém výkonu zápas nedotáhla do vytězství a prohrála 2:0 další její střet se soupeřem byly dvojičky, kde nastoupila s Pepem a zápas vyhráli 2:1.Poté Lucka nastoupila ještě jednou a znovu prohrála a byla střídaná Petrem v 10 a 15 kole, kde Petr bodoval pouze jednou. Pepovi se dařilo lépe než minule a z možnejch 4,5 bodů vytěžil 3,5 body. Ondra se také zlepšil oproti minule a udělal 3 body a prokázal, že má chladnou hlavu, kdy za stavu 8:8 udělal cený bod a stav byl 9:8. Radek udělal 2 body,ale poslední bod byl zlatý a zajistil nám výhru a první 3 body v sezoně byly doma. Další zápas bude 5.10.2008 hraný s Tygrama od Machače v Trutnově. 

 


 

 

14.9.2008 - Náš první zápas v sezoně 2008/09. Tento zápas, odehrávající se na soupeřově území, nebyl pro náš tým příliš vydařený.Už od začátku jsme měli problémy se zavíráním. Hra nebyla špatná, ale to naše zavírání je hrůza a děs, a proto jsme tento zápas projeli 14:4 na legy 30:15,takže hrůza. Na tento zápas se vydáváme jen ve čtyřech a to ve složení Josef Dvořáček, Ondřej Píša, Radek Strasser a Petr Grégr. Pepe po třech prohraných hrách 2:0 nastoupil s parťákem, panem Fu a zabojovali. A taky se jim to vyplatilo a vyhráli 2:0,potom Pepe ještě jednou zabojoval a získal bod pro svůj tým a z Chotěvic odjižděl s 1,5 body. Tuner udělal první bod v první hře a poté se mu už nedařilo a prohrál všechny své zapasy tento den,takže odjížděl s 1 bodem. Čéňa bodoval až v 8 kole a taktéž to bylo vše,tento den také odjížděl s jedním bodem. Pan Fu získal 0,5 bodu při dvojičkách s Pepem a taktéž to bylo vše tento den a odjížděl s 0,5 bodem. Takže děkujeme soupeři za nádherně strávenou neděli. A ať to líta do budoucna.

 


 

27.8.2008 - Dnes po skouknutí webových stránek UŠO jsem zjistil, že je vše jinak. Tým Rafani Trutnov nebudou začínat soutěž v divizi, jak bylo na naších stránkách avízován, bude hrát 3. okr. ligu, ve které je 14 týmu. 3. okr. liga je rozdělena na dvě skupiny ( A a B )  po sedmy mančavtech, ve skupině A jsou týmy: Renegáti Kocléřov, Výletní hospůdka Kocléřov A,  Výletní hospůdka Kocléřov B, Valdštejnská Jilemnice, U Albíny Vysoké B, Jura Horní Olešnice B, U Soudku Arnultovice B. Ve skupině B jsou týmy: Black Angels Trutnov, U Nás Trutnov, Tygři od Machače Trutnov, DC Chotěvice, Zifčák Úpice A, Rafani Trutnov, Orli Trutnov. Start ligy začíná 14.9.2008, náš tým na první zápas vyjede k soupeři a to do Chotěvic. Naš tým se postupně střetne se všemi soupeři ze skupiny B a po odehrání 12 zápasu se pokračuje ve hře o postup nebo o sestup do divize. Postup si zajistí 4 týmy z obou skupin a posledni 3 týmy z každé skupiny hrají o udržení ve skupině. Další informace přineseme v nadcházejících dnech.